Aİİ-də ilin yekunları ilə bağlı iclasda əməkdaşlara təşəkkürnamələr təqdim olunub
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunda (Aİİ) rəhbərlik, müəllim və əməkdaşların iştirakı ilə ilin yekunlarına həsr olunmuş iclas keçirilib.
Aİİ rektoru Aqil Şirinov tədbir iştirakçılarını salamlayaraq, 31 Dekabr – Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və qarşıdan gələn yeni təqvim ili münasibətilə səmimi arzularını ifadə edib. Həmrəylik Gününün tarixindən bəhs edən rektor Azərbaycan xalqının Vətən müharibəsindəki birliyinin həmrəyliyimizin bariz nümunəsi olduğunu vurğulayıb. Bildirib ki, Şanlı Qələbəmiz Prezident İlham Əliyevin güclü iradəsini, xalqımızın sarsılmaz əzmini və həmrəyliyini bütün dünyaya nümayiş etdirdi.
Daha sonra rektor Aqil Şirinov 2021-ci ildə görülən işlər və qarşıda duran hədəflər, vəzifələr haqqında söhbət açıb. Bildirib ki, bu il də İnstituta qəbul prosesi uğurla həyata keçirilib.
Ali təhsil müəssisəsinin rəhbəri tələbələrin bilik səviyyələrinin artırılması, dünyagörüşlərinin zənginləşdirilməsi istiqamətində görülən işlərdən bəhs edib. A.Şirinov təhsilalanların Azərbaycanda mövcud olan müxtəlif dini ibadət ocaqları ilə əyani tanışlıq məqsədilə səfərlərin təşkil edildiyini vurğulayıb.
Aİİ-də bu il ilk məzun buraxılışı olacağını vurğulayan İnstitut rəhbəri əsas məqsədin müasir dünyagörüşlü, savadlı, vətənpərvər gənc kadrların formalaşdırılması olduğunu nəzərə çatdırıb.

Сотрудники получили благодарственные письма на собрании по итогам года в АИТ
В Азербайджанском Институте Теологии (АИТ) состоялось собрание, посвященное итогам года, с участием руководства, преподавательского состава и сотрудников.
Глава АИТ Агиль Ширинов поприветствовал участников собрания и поздравил их с 31 декабря - Днём солидарности азербайджанцев всего мира и наступающим новым годом, а также выразил свои искренние пожелания. Ректор рассказал об истории Дня солидарности отметив, что ярким примером единства и солидарности нашего народа является историческая победа, одержанная в Отечественной войне.
Ректор отметил, что славная победа продемонстрировала всему миру непоколебимую волю Президента Ильхама Алиева, решимость и солидарность нашего народа.
Затем ректор Агиль Ширинов рассказал о работе, проделанной в 2021 году о будущих целях и задачах, отметив, что прием в институт и в этом году прошел довольно успешно.
Руководитель учебного заведения рассказал о проделанной работе по повышению уровня знаний и формированию мировоззрения студентов. Ширинов рассказал об организации визитов студентов в различные культовые сооружения, действующие в Азербайджане в ознакомительных целях. Ректор отметил, что в этом году АИТ осуществит первый выпуск студентов, подчеркнув, что основной целью является подготовка образованных кадров с современным мировоззрением и воспитанных в духе патриотизма.