Aİİ rektoru ingilis dili kursunda iştirak edəcək tələbələrlə görüşüb
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunun (Aİİ) rektoru Ceyhun Məmmədov ali təhsil müəssisəsində Beynəlxalq Miqrasiya Təşkilatı (BMqT) tərəfindən təşkil olunan ingilis dili kursunda iştirak edəcək tələbələrlə görüşüb.
Aİİ rektoru Ceyhun Məmmədov Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin gənclərə göstərdiyi diqqət və qayğıdan danışıb.
İnstitut rəhbəri tələbələrə tövsiyələrini verərək bildirib ki, sahib olacaqları ixtisası daha dərindən bilmək, onun sirlərinə yiyələnmək üçün xarici dil bilikləri zəruridir. Karyera imkanlarının genişləndirilməsində bilik və bacarıqların hər zaman öndə dayandığını söyləyən rektor hər bir gəncin tələbəlik illərindən gələcək karyerası barədə düşünməli olduğunu vurğulayıb.
Ali təhsil müəssisəsində tələbələrin şəxsi keyfiyyətlərinin, dil biliklərinin yüksək olmalarına, dini və dünyəvi biliklərə dərindən yiyələnmələrinə xüsusi önəm verildiyini qeyd edən rektor nəzərə çatdırıb ki, təhsilalanların bilikli, savadlı, zəngin dünyagörüşlü yetişmələri üçün Aİİ-də müxtəlif layihələr həyata keçirilir.
C.Məmmədov daha sonra layihə haqqında məlumat verərək bildirib ki, İnstitutda BMqT tərəfindən ingilis dili kurslarının təşkil edilməsi tələbələrin dil biliklərinin gücləndirilməsinə öz töhfəsini verəcək.
Məlumat üçün bildiririk ki, layihənin əsas tərəfdaş qurumlarından biri Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsidir (DQİDK). Adıçəkilən layihə çərçivəsində Azərbaycan İlahiyyat İnstitutu ilə əməkdaşlıq əlaqələri qurulur.
BMqT ali təhsil müəssisəsində tələbələrin həm akademik, həm də şəxsi inkişafına töhfə vermək məqsədilə ingilis dili üzrə əlavə kursların təşkilini planlaşdırır.

Jeyhun Mammadov, Rector of Azerbaijan Institute of Theology (AIT), met with students who will attend English language courses organized by the International Organization for Migration (IOM).
AIT rector Jeyhun Mammadov mentioned President of the Republic of Azerbaijan Mr. Ilham Aliyev’s care and attention to the youth.
Sharing his recommendations with students, AIT rector noted that foreign language skills are necessary for mastering their profession deeply. Stressing that knowledge and skills are always of greatest importance for career development, the Rector said that young people should think about their future career.
The Rector said that the Institute attaches particular importance to the development of students’ personal qualities and implements various projects to improve students’ language proficiency, religious and secular knowledge.
J.Mammadov then informed the participants about the project and said that the organization of English courses by IOM will contribute to the improvement of students’ language skills.
One of the main partners of the project is the State Committee on Religious Associations of the Republic of Azerbaijan (SCRA). Cooperation with Azerbaijan Institute of Theology is discussed as part of this project.
IOM plans to organize extra English language courses to contribute to both academic and personal development of the Institute students.