Aİİ-də Tələbə Gənclər Təşkilatı I kurs tələbələri ilə görüş keçirib
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunda (Aİİ) Tələbə Gənclər Təşkilatı (TGT) İlahiyyat fakültəsinin birinci kurs tələbələri ilə görüş keçirib.
Tədbirdə çıxış edən Aİİ-nin Magistratura və doktorantura şöbəsinin müdiri Fidan Yusifova Azərbaycan İlahiyyat İnstitutu Tələbə Gənclər Təşkilatı (Aİİ TGT) və Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqının yaranma tarixi, fəaliyyət sahəsi haqqında ətraflı məlumat verib. F.Yusifova tələbələrə təşkilatın təhsil və ictimai fəaliyyətdəki mühüm rolundan bəhs edib. Vurğulayıb ki, Aİİ TGT-nin əsas məqsədi dövlətin gənclər siyasətinin həyata keçirilməsi istiqamətində tələbələrin maraqlarını təmsil və müdafiə etmək, respublikanın ictimai, mədəni, sosial, elmi həyatında onların fəal iştirakını təmin etməkdir.
Yeni qəbul olunan tələbələrin İnstituta daha rahat uyğunlaşması məqsədilə keçirilən görüşdə F.Yusifova gənclərə təhsil müəssisəsi, tədris prosesi, ictimai işlər, faydalana biləcəkləri resurslar barədə ətraflı məlumat verib. Qeyd edib ki, ali təhsil müəssisəsində gənclərin yüksək səviyyədə təhsil almaları üçün lazımi şərait yaradılıb. Tələbələr dövlət hesabına təhsil almaqla yanaşı, ödənişsiz dərslik və geyimlə təmin olunur, pulsuz dil kurslarında iştirak etmək hüququ qazanırlar.
Daha sonra qarşıda duran vəzifələr, tələbələrin asudə vaxtlarını daha səmərəli keçirmələri üçün görülən tədbirlər haqqında söhbət açılıb.

Student Youth Organization has held a meeting with first-year students at AIT
Student Youth Organization (SYO) has held a meeting with first-year students of the Faculty of Theology at Azerbaijan Institute of Theology.
Fidan Yusifova, Head of the Department of Graduate Studies, delivered a speech about the history and activities of Student Youth Organization at Azerbaijan Institute of Theology (AIT SYO). F.Yusifova mentioned the important role of the organization in educational and social activities. She emphasized that the main goal of AIT SYO is to represent and protect the interests of students in the implementation of the state youth policy, ensure their active participation in the social, cultural and academic life.
During the meeting, F.Yusifova informed newly admitted students about the Institute, educational process, social work and resources they can benefit. She noted that the Institute has created all necessary conditions for the high level education of students. Students are provided with free textbooks, uniforms and opportunity to attend free language courses.
The meeting continued with the discussions around the forthcoming tasks and the activities for organizing students’ leisure time more efficiently.