Yeni tədris ilində Elmi Şuranın ilk iclası keçirilib
Aİİ rektoru, dosent Aqil Şirinov bildirib ki, ali təhsil müəssisəsinə tələbə qəbulu prosesi uğurla başa çatıb. Daha sonra qeyd edib ki, bu il “İslamşünaslıq” ixtisasına 50, “Dinşünaslıq” ixtisasına 30 plan yeri ayrılmışdı. Hər iki ixtisas üzrə plan yerləri 100 faiz dolub. Bu, ali təhsil müəssisəsi üçün önəmli hadisədir.
İnstitut rəhbəri vurğulayıb ki, müəssisədə yeni tədris ilinə hazırlıq davam edir, proses yekunlaşmaq üzrədir.
İclasda Elmi Şuranın 2023-2024-cü tədris ili üçün İş planı müzakirə və təsdiq edilib.
Yeni dərs ilində tədris prosesinin hazırkı vəziyyəti, dərs yüklərinin bölüşdürülməsi, cari məsələlərə dair İnstitutun fakültə, kafedra və digər struktur bölmələrinin hesabatları dinlənilib.

Состоялось первое заседание Ученого совета в новом учебном году
Ректор АИТ, доцент Агиль Ширинов отметил, что процесс приема студентов в АИТ успешно завершился. Далее он сообщил, что в этом году для специальности «Исламоведение» было выделено 50, а для специальности «Религиоведение»- 30 плановых мест. Плановые места по обеим специальностям заполнены на 100 процентов. Это важное событие для вуза.
Ректор довел до внимания, что в АИТ продолжается подготовка к новому учебному году, процесс скоро завершится.
В рамках заседания был обсужден и утвержден Рабочий план Ученого совета на 2023-2024 учебный год.
Были выслушаны отчеты факультетов, кафедр и других структурных подразделений вуза касательно текущего состояния образовательного процесса, распределения учебной нагрузки в новом учебном году, текущих вопросов.