Aİİ-nin Tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektoru Mübariz Camalov qonaqları ali təhsil müəssisəsində görməkdən məmnun olduğunu bildirib. M.Camalov İnstitutun fəaliyyəti, ölkədaxili və xarici əlaqələri, ölkəmizin multikultural və tolerantlıq ənənələrinin təbliğindəki rolu, gələcək hədəfləri barədə ətraflı bəhs edib. O, ali təhsil müəssisəsində mövcud ixtisaslar və təhsil pillələri haqqında məlumat verib. Qeyd edib ki, Aİİ-də bakalavirat, magistratura və doktorantura pillələri üzrə tədris aparılır.
Ətraflı məlumata görə minnətdarlığını ifadə edən Asif Tanveer Avan Pakistan Müsəlman İnstitutu və Azərbaycan–Pakistan qardaşlığı haqqında videorolik nümayiş etdirib.
Asif Tanveer Avan daha sonra təhsil və elmi-tədqiqat sahəsində ikitərəfli əlaqələrin qurulmasının mümkünlüyünü vurğulayıb.
Görüş birgə əməkdaşlıq münasibətlərinin inkişaf perspektivləri, qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlərin müzakirəsi ilə davam edib.

Pakistani representative visits AIT
Mubariz Jamalov, Vice-Rector for Academic Affairs and Teaching Technologies, expressed his delight at the visitors' presence at the institute. M.Jamalov spoke in depth about the Institute activities, domestic and foreign relations, the role of the state in promoting multicultural and tolerant traditions, and future goals. He provided information about the ajor programs offered by the institute and levels of education emphasizing that AIT offers bachelor's, master's, and doctoral degrees.
Asif Tanveer Avan expressed gratitude for the detailed information and showed a video about the Pakistan Muslim Institute and the Azerbaijan-Pakistan brotherhood.
Asif Tanveer Avan also emphasized the possibility of establishing bilateral relations in education and research.
The meeting continued with a discussion of future prospects for joint cooperation and other issues of mutual interest.