İlahiyyat İnstitutunda tələbə seminarı keçirilib
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutu (Aİİ) Tələbə Gənclər Təşkilatının (TGT) təşəbbüsü ilə ali təhsil müəssisəsində seminar keçirilib.
“Tələbə seminarları” layihəsi çərçivəsində Aİİ İlahiyyat fakültəsinin IV kurs tələbəsi Orxan Abışlı “Bədən dili: şüuraltının sirləri” mövzusunda çıxış edib.
Mövzu haqqında geniş məlumat verən Orxan Abışlı şüur və şüuraltının fərqini izah edərək, onların həyatımıza təsiri barədə danışıb.
O.Abışlı daha sonra insanın duyğu və düşüncələrinin əks olunmasında bədən dilinin önəmini izah edib. Ünsiyyətdə əsas prinsiplər, ünsiyyət zonaları, salamlaşma növləri, bədən dilinin universallığı barədə ətraflı təqdimatla çıxış edib. İnsanı güclü və zəif göstərən hərəkətlər barədə fikirlərini ifadə edən Orxan Abışlı iştirakçılarla birlikdə onların bədən dilindəki xarakterik xüsusiyyətlərini müəyyən edib.
Məlumat üçün bildirək ki, Aİİ Tələbə Gənclər Təşkilatının “Tələbə seminarları” layihəsi çərçivəsində ali təhsil müəssisəsində təhsilalanlar tərəfindən seminarlar təşkil olunur. Məqsəd tələbələrin bilik səviyyələrinin, bacarıq imkanlarının nümayiş etdirilməsi, elmi fəaliyyətə maraqlarıının artırılması, bu yöndə onların fəallığına nail olmaqdır.

AIT holds student seminar
On the initiative of the Student Youth Organization (SYO), a seminar was held at Azerbaijan Institute of Theology (AIT).
Orkhan Abishli, a fourth-year student at AII Faculty of Theology, spoke on "Body language: the secrets of the subconscious" as part of the project "Student Seminars."
Explaining the difference between consciousness and subconsciousness and their impact on our lives, Orkhan Abishli provided detailed information on the subject.
He then discussed the significance of body language in reflecting human emotions and thoughts. He gave a detailed presentation on basic communication principles, communication zones, greeting types, and the universality of body language. Orkhan Abishli and the participants identified their characteristics in body language as he expressed his views on the actions that make a person strong and weak.
It should be noted that seminars are organized by students of higher education institutions as part of the "Student Seminars" project of the AIT Student Youth Organization. The goal is to demonstrate students' level of knowledge and skills, to increase their interest in scientific activities, and to accomplish their activity in this direction.