Aİİ rektoru qəbul prosesini izlədi
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutuna qəbul olunmuş tələbələrin avqustun 15-dən etibarən, qeydiyyat prosesi başlanıb. 2019/2020-ci tədris ilində birinci kurs tələbəsi sayılacaq şəxslər tələb olunan sənədləri İnstituta təqdim edərək qeydiyyatdan keçirlər.
Bu gün Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunun rektoru, ilahiyyat üzrə fəlsəfə doktoru Ceyhun Məmmədov qəbul prosesini, sənədlərin qeydiyyatının gedişatını izləyib, həmçinin Aİİ nümayəndələri ilə söhbət edib.
Aİİ rəhbəri qəbula gələn valideynlərlə də görüşüb, övladlarının tələbə adı qazanması münasibətilə onları təbrik edib, yeni tədris ilində uğurlar arzulayıb. Rektor ali təhsil müəssisəsi haqqında məlumat verərək, İnstitutda mövcud olan şəffaf müəllim-tələbə münasibətlərindən, gənclər üçün yaradılan imkanlardan, tədrisin hansı formada təşkilindən bəhs edib.
C.Məmmədov bildirib ki, qeydiyyatdan keçən tələbələrin bir çoxu yüksəkballı abituriyentlərdir: “Onlar arasında 500-dən artıq balla qəbul olunan gənclərimiz də var. Bu, sevindirici haldır. Onların bu sahəyə marağı təqdirəlayiqdir və ümid edirəm, hər biri sahələrinin peşəkar mütəxəssisi olacaq”.
Qeyd edək ki, sənədlərin qəbulu 27 avqust 2019-cu il tarixədək hər gün (şənbə, bazar günləri istisna olmaqla) saat 10:00-dan 17:00-dək Yasamal rayonu Əhməd Cəmil küç., 41A ünvanında (Bakı Dövlət Universitetinin keçmiş İlahiyyat fakültəsinin inzibati binası) aparılır.
Məlumat üçün bildiririk ki, 2019/2020-ci tədris ili üzrə İnstituta qəbul planı birinci mərhələdən 100 faiz dolub.

AIT rector observed the admission process
Registration of students admitted to Azerbaijan Institute of Theology started on August 15, 2019. Applicants who are considered first-year students for the 2019-2020 academic year are registered by submitting required documents to the Institute.
Today, Jeyhun Mammadov, Rector of Azerbaijan Institute of Theology, PhD in Theology, has observed the process of admission and document registration as well as talked to the representatives of the Institute.
AIT rector met with parents, congratulated students on their achievement and wished them success in the new academic year. The Rector gave information about the Institute and mentioned transparent teacher-student relations, opportunities created for students and the organization of education at the Institute.
J.Mammadov noted that many of the admitted students have high scores: “Among them there are students who gained scores over 500. This is gratifying. Their interest in this field is commendable and I hope they will become a professional specialists. ”
Documents are accepted on weekdays till August 27, 2019, from 10:00 to 17:00 at Ahmed Jamil st. 41A, Yasamal district (former building of the Faculty of Theology of Baku State University).
For the first stage, the vacant study places at Azerbaijan Institute of Theology for the 2019-2020 academic year are 100 percent full.