Aİİ-nin tələbələri “Həyat gözəldir” filmini izləyiblər
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutu (Aİİ) tələbələrin özünüifadə bacarığının, polemika qabiliyyətinin və tənqidi təfəkkürünün formalaşmasına xüsusi önəm verir. Ali tədris müəssisəsi bu səpkidə tələbələrin asudə vaxtının səmərəli təşkili istiqamətində müxtəlif tədbirlər silsiləsini davam etdirir. İnstitutda sosialyönümlü, maarifləndirici və tərbiyəvi tədbirlərlə yanaşı, əyləncəli xarakterli proqramlar da təşkil edilir. Bu məqsədlə İnstitutda tələbələr üçün “Həyat gözəldir” filmi nümayiş etdirilib. Film İkinci Dünya müharibəsi dövründə həyat yoldaşı və oğlu ilə birlikdə yəhudi düşərgələrinə sürgün edilən atanın və onların arxasınca gedən bir italyan ananın övladını qorumaq üçün saysız-hesabsız fədakarlıqlarından bəhs edir.
Film 1998-ci il Kann Festivalında müsabiqənin Ən Böyük Mükafatını qazanıb. Həmçinin, 1999-cu ildə Amerika Kinoakademiyasının təsis etdiyi, dünya kinematoqrafiyasının ən yüksək və nüfuzlu mükafatı olan Oskara 7 nominasiya üzrə namizəd olub. “Ən yaxşı xarici film”; “Ən yaxşı aktyor” və “Ən yaxşı musiqi” nominasiyalarında bu mükafatı qazanıb.

AIT organized screening of the film Life is Beautiful
Azerbaijan Institute of Theology attaches special importance to the development of students’ self-expression and analytical skills. The Institute continues holding series of events for the effective organization of students’ leisure time activities. Along with informative and educational events, the Institute organizes events with entertaining character. To that end, the Institute organized screening of the film Life is Beautiful for students. The film deals with the story of a father who was banished to the Jewish camps with his wife and son and endless self-devotion of an Italian mother for saving her son.
The film won the award in 1998 Cannes Film Festival. In 1999, it won three Oscar awards for Best Foreign Language Film, Best Actor and Best Music held by the Academy Awards.
The events organized by Azerbaijan Institute of Theology aim to shape students’ world outlook, improve their intellectual level, enrich spiritual world, strengthen social responsibility skills, patriotic spirit, as well as self-expression skills.