Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunda (Aİİ) 2019-2020-ci tədris ilinin payız semestrinin qış imtahan sessiyası ilə əlaqədar tələbələrlə görüş keçirilib. Yanvarın 7-dən 31-dək davam edəcək sessiya təsdiq olunmuş imtahan cədvəlinə uyğun surətdə yazılı və zəruri hallarda şifahi formada keçiriləcək.
Aİİ rektoru Ceyhun Məmmədov imtahanlardan əvvəl tələbələrlə görüşüb, onlara uğurlar arzulayıb. Rektor qeyd edib ki, imtahanlara hazırlıq yüksək səviyyədə təşkil olunub, gənclərin biliyinin obyektiv qiymətləndirilməsi qarşıya məqsəd qoyulub. İmtahan cavablarının müəyyən olunmuş meyarlar əsasında qiymətləndiriləcəyi diqqətə çatdırılıb.
Rektor tələbələri narahat edən məsələlərlə maraqlanıb, onların imtahan sessiyasını uğurla adlayacaqlarına inandığını ifadə edib. C.Məmmədov tələbələrə sessiya günlərində imtahanların gedişatını şəxsən izləyəcəyini, hər hansı problem yaranacağı təqdirdə, ona müraciət edə biləcəklərini bildirib.
Daha sonra İlahiyyat fakültəsinin dekanı Mirniyaz Mürsəlov tələbələrə imtahanlarda uğurlar arzulayıb. Onları imtahan prosesində fəal iştiraka, yarana biləcək problemlərin aradan qaldırılması üçün yaxından köməklik göstərməyə dəvət edib. M.Mürsəlov gənclərə öz tövsiyələrini verərək bildirib ki, imtahan gedən zaman biliklərindən maksimum yararlanaraq, mövzunu tam əhatə etməyə səy göstərsinlər.
Qeyd edək ki, 2019-2020-ci tədris ili payız semestrinin imtahan sessiyasını Təhsil Nazirliyinin mövcud qaydalarına uyğun təşkil etmək, tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində şəffaflığı və obyektivliyi təmin etmək məqsədi ilə tənzimləyici əmr imzalanıb.

Azerbaijan Institute of Theology (AIT) held a meeting to discuss the winter exam session for the fall semester of the 2019-2020 academic year. The session will be held during January 7-31, in a written or oral form in accordance with the approved exam schedule.
AIT rector Jeyhun Mammadov met with students before the examination and wished them success. The rector said that the preparation for examinations was organized at a high level to objectively assess students’ knowledge. It was noted that the exam answers will be evaluated on the basis of certain criteria.
The rector discussed the issues concerning students and expressed his confidence about their success in the exam session. J.Mammadov stressed that he will personally monitor the examination process and that students will be able to contact him about problems.
Mirniyaz Mursalov, Dean of the Faculty of Theology, wished students success in the exams. He urged them to take an active part in the exam process and assist the exam team in the solution of problems. M. Mursalov gave his recommendations to students and said that they should do their best to benefit from their knowledge during the exam.
It should be noted that the Institute signed a regulation to ensure transparency and objectivity for the assessment of students’ knowledge and organize the examination session of the fall semester of the 2019-2020 academic year in accordance with the existing rules of the Ministry of Education.