Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunda (Aİİ) 2019-2020-ci tədris ilinin payız semestrinin qış imtahan sessiyası ilə əlaqədar tələbələrlə görüş keçirilib. Yanvarın 7-dən 31-dək davam edəcək sessiya təsdiq olunmuş imtahan cədvəlinə uyğun surətdə yazılı və zəruri hallarda şifahi formada keçiriləcək.
Aİİ rektoru Ceyhun Məmmədov imtahanlardan əvvəl tələbələrlə görüşüb, onlara uğurlar arzulayıb. Rektor qeyd edib ki, imtahanlara hazırlıq yüksək səviyyədə təşkil olunub, gənclərin biliyinin obyektiv qiymətləndirilməsi qarşıya məqsəd qoyulub. İmtahan cavablarının müəyyən olunmuş meyarlar əsasında qiymətləndiriləcəyi diqqətə çatdırılıb.
Rektor tələbələri narahat edən məsələlərlə maraqlanıb, onların imtahan sessiyasını uğurla adlayacaqlarına inandığını ifadə edib. C.Məmmədov tələbələrə sessiya günlərində imtahanların gedişatını şəxsən izləyəcəyini, hər hansı problem yaranacağı təqdirdə, ona müraciət edə biləcəklərini bildirib.
Daha sonra İlahiyyat fakültəsinin dekanı Mirniyaz Mürsəlov tələbələrə imtahanlarda uğurlar arzulayıb. Onları imtahan prosesində fəal iştiraka, yarana biləcək problemlərin aradan qaldırılması üçün yaxından köməklik göstərməyə dəvət edib. M.Mürsəlov gənclərə öz tövsiyələrini verərək bildirib ki, imtahan gedən zaman biliklərindən maksimum yararlanaraq, mövzunu tam əhatə etməyə səy göstərsinlər.
Qeyd edək ki, 2019-2020-ci tədris ili payız semestrinin imtahan sessiyasını Təhsil Nazirliyinin mövcud qaydalarına uyğun təşkil etmək, tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində şəffaflığı və obyektivliyi təmin etmək məqsədi ilə tənzimləyici əmr imzalanıb.

В АИТ состоялось заседание в связи с подготовкой к экзаменационной сессии осеннего семестра
В Азербайджанском институте теологии (АИТ) состоялась встреча со студентами в связи с зимней экзаменационной сессией осеннего семестра 2019-2020 учебного года. Сессия, которая продолжится с 7 по 31 января, будет проведена в письменной форме и в случае необходимости в устной форме в соответствии с расписанием экзаменов.
Ректор АИТ Джейхун Мамедов до экзаменов встретился со студентами, пожелал им успехов. Ректор отметил, что подготовка к экзаменам организована на высшем уровне, поставлена цель объективной оценки знаний молодежи. Было доведено до внимания, что ответы экзаменов будут оценены на основе установленных критериев.
Ректор поинтересовался вопросами, беспокоящими студентов, выразил уверенность в том, что они успешно сдадут экзаменационную сессию. Дж.Мамедов проинформировал студентов о том, что лично проследит за ходом экзаменов во время сессии, и возможности обращения к нему в случае возникновения каких–либо проблем.
Далее декан факультета теологии Мирнияз Мурсалов пожелал студентам успехов на экзаменах. Он призвал их к активному участию в процессе экзаменов, оказанию помощи для устранения потенциальных проблем. М.Мурсалов дал рекомендации молодежи и отметил, что они должны максимально использовать свои знания на экзамене и попытаться полностью охватить тему.
Отметим, что с целью организации экзаменационной сессии осеннего семестра 2019-2020 учебного года в соответствии с действующими правилами Министерства образования, обеспечения прозрачности и объективности оценки знаний студентов подготовлен регламентирующий приказ.