Aİİ-də “Fərdi bacarıqlarımızın artırılması üçün nə etməliyik?” mövzusunda təlim keçirilib
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunda (Aİİ) “Fərdi bacarıqlarımızın artırılması üçün nə etməliyik?” mövzusunda təlim keçirilib.
Aİİ rektoru Ceyhun Məmmədov tədbir iştirakçılarını salamladıqdan sonra, ölkəmizdə gənclərə daim diqqət və qayğı göstərildiyini nəzərə çatdırıb. O bildirib ki, ümummilli lider Heydər Əliyevin yürütdüyü dövlət gənclər siyasəti hazırda Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev tərəfindən uğurla davam etdirilir.
Gənclərin gələcəkdə peşəkar kadr kimi yetişmələri üçün ölkə rəhbərliyinin gördüyü işlərdən bəhs edən C.Məmmədov “Könüllü fəaliyyət haqqında” qanunun, eləcə də “2015-2025-ci illərdə Azərbaycan Gənclərinin İnkişaf Strategiyası”nın gənc nəslin inkişafında, bacarıqlarının artırılmasında xüsusi rol oynadığını vurğulayıb.
İnstitut rəhbəri tələbələrə dərslərdə fəal olmağı, peşəkar mütəxəssis kimi yetişmələri üçün daim yeniliklər axtarışında olmağı tövsiyə edib. Rektor bildirib ki, Aİİ-də mütəmadi olaraq keçirilən seminar, “dəyirmi masa”, konfrans və görüşlərin əsas məqsədi gənclərin təhsil, elm, sosial, mədəni və peşə hazırlığı sahələrində fərdi inkişaflarına nail olmaqdır.
Peşəkar təlimçi Elvin Dadaşsoy “Fərdi bacarıqlarımızın artırılması üçün nə etməliyik?” mövzusunda çıxış edib. Məruzəçi bildirib ki, gənclər təhsil aldıqları dövrdə aktiv olmalı, təkcə nəzəri biliklərlə kifayətlənməməli, daim axtarışda olmalıdırlar: “Böyük xəyallar qurmaq, ona çatmaq üçün öz üzərində işləmək və heç vaxt yolundan dönməmək insanı təsəvvür belə etmədiyi məqamlara gətirib çıxara bilər”. – deyə Elvin Dadaşsoy vurğulayıb. O, tələbələrə sosial şəbəkələrdən həddindən artıq istifadə etməməyi, vaxtlarını hədər yerə sərf etməməyi, doğru karyera yolunu seçmək üçün bacarıqlarından maksimum yararlanmağı tövsiyə edib.

В АИТ прошел тренинг на тему «Что делать, чтобы улучшить индивидуальные навыки?»
В Азербайджанском институте теологии (АИТ) прошел тренинг на тему «Что делать, чтобы улучшить индивидуальные навыки?»
Поприветствовав участников мероприятия, ректор АИТ Джейхун Мамедов отметил, что страна постоянно уделяет внимание и заботу молодежи. Он сообщил, что государственную молодежную политику, которую проводил общенациональный лидер Гейдар Алиев, в настоящее время успешно продолжает Президент Азербайджанской Республики господин Ильхам Алиев.
Коснувшись дел, проделанных руководством страны по подготовке из молодежи профессиональных кадров в будущем, Дж. Мамедов отметил, что Закон «О волонтерской деятельности», а также «Стратегия развития молодежи Азербайджана на 2015–2025 годы» играют особую роль в развитии молодого поколения и укреплении их навыков.
Глава института рекомендовал студентам быть активными на занятиях и находиться в постоянном поиске новшеств для того, чтобы дорасти до уровня специалистов-профессионалов. Ректор сообщил, что основной целью семинаров, «круглых столов», конференций и встреч, которые регулярно проводятся в АИТ, является достижение личностного развития молодежи в сфере образования, науки, социальной, культурной и профессиональной подготовки.
Профессиональный инструктор Эльвин Дадашсой выступил с докладом на тему «Что делать, чтобы улучшить личные навыки?» Докладчик сообщил, что молодежь должна быть активной во время учебы, не должна довольствоваться только теоретическими знаниями и должна находиться в постоянном поиске. Эльвин Дадашсой подчеркнул: «Строить большие планы, работать над собой для их осуществления и никогда не сворачивать со своего пути могут привести нас так далеко, как мы даже себе не представляли». Он посоветовал студентам воздержаться от чрезмерного использования социальных сетей, не тратить попусту свое время и максимально использовать свои способности, чтобы выбрать правильный карьерный путь.