Aİİ-də “Fərdi bacarıqlarımızın artırılması üçün nə etməliyik?” mövzusunda təlim keçirilib
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunda (Aİİ) “Fərdi bacarıqlarımızın artırılması üçün nə etməliyik?” mövzusunda təlim keçirilib.
Aİİ rektoru Ceyhun Məmmədov tədbir iştirakçılarını salamladıqdan sonra, ölkəmizdə gənclərə daim diqqət və qayğı göstərildiyini nəzərə çatdırıb. O bildirib ki, ümummilli lider Heydər Əliyevin yürütdüyü dövlət gənclər siyasəti hazırda Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev tərəfindən uğurla davam etdirilir.
Gənclərin gələcəkdə peşəkar kadr kimi yetişmələri üçün ölkə rəhbərliyinin gördüyü işlərdən bəhs edən C.Məmmədov “Könüllü fəaliyyət haqqında” qanunun, eləcə də “2015-2025-ci illərdə Azərbaycan Gənclərinin İnkişaf Strategiyası”nın gənc nəslin inkişafında, bacarıqlarının artırılmasında xüsusi rol oynadığını vurğulayıb.
İnstitut rəhbəri tələbələrə dərslərdə fəal olmağı, peşəkar mütəxəssis kimi yetişmələri üçün daim yeniliklər axtarışında olmağı tövsiyə edib. Rektor bildirib ki, Aİİ-də mütəmadi olaraq keçirilən seminar, “dəyirmi masa”, konfrans və görüşlərin əsas məqsədi gənclərin təhsil, elm, sosial, mədəni və peşə hazırlığı sahələrində fərdi inkişaflarına nail olmaqdır.
Peşəkar təlimçi Elvin Dadaşsoy “Fərdi bacarıqlarımızın artırılması üçün nə etməliyik?” mövzusunda çıxış edib. Məruzəçi bildirib ki, gənclər təhsil aldıqları dövrdə aktiv olmalı, təkcə nəzəri biliklərlə kifayətlənməməli, daim axtarışda olmalıdırlar: “Böyük xəyallar qurmaq, ona çatmaq üçün öz üzərində işləmək və heç vaxt yolundan dönməmək insanı təsəvvür belə etmədiyi məqamlara gətirib çıxara bilər”. – deyə Elvin Dadaşsoy vurğulayıb. O, tələbələrə sosial şəbəkələrdən həddindən artıq istifadə etməməyi, vaxtlarını hədər yerə sərf etməməyi, doğru karyera yolunu seçmək üçün bacarıqlarından maksimum yararlanmağı tövsiyə edib.

AIT held a training on How to Develop Our Personal Skills
Welcoming the event participants, AIT rector Jeyhun Mammadov, said that the government always provide younger generation with attention and care. He said that the state youth policy formed by national leader Heydar Aliyev is successfully pursued by President of the Republic of Azerbaijan Mr. Ilham Aliyev.
Mentioning the activities implemented by the state for the future professional development of young people, J.Mammadov emphasized the significant role of the Law on Volunteering as well as the Youth Development Strategy of Azerbaijan for 2015-2025 in the development of younger generation.
The Rector called on students to be active in their classes and always look for innovations to be a professional. He said that organizing regular seminars, roundtables, conferences and meetings, AIT aims to achieve the personal development of young people from academical, social, cultural and professional aspects.
Professional trainer Elvin Dadashsoy delivered a presentation on How to develop our personal skills. The speaker said that younger generation should be active during their studies, they should not suffice with theoretical knowledge and always search for novelties. “Dreaming high, working hard to reach them and never quitting on this road can lead people to things they never imagined,” said Elvin Dadashsoy. He advised students spend less time on social networks not to waste their time and make the most of their abilities to choose the right career path.