Din Araşdırmaları Jurnalının növbəti sayına məqalə qəbulu başlayır
Təsisçisi Azərbaycan İlahiyyat İnstitutu (Aİİ) olan Din Araşdırmaları Jurnalının növbəti sayına məqalə qəbulu başlayıb. Yazılarının dərc olunmasını arzulayan müəlliflər 30 sentyabr 2024-cü il tarixinədək jurnalın rəsmi internet saytında (https://journal.ait.edu.az/) qeydiyyatdan keçib, şəxsi kabinet yaradıb, araşdırmalarını göndərə bilərlər.
Din Araşdırmaları Jurnalına teoloji, fəlsəfi, tarixi, sosioloji, psixoloji, ədəbi və digər aspektlərdən təhlil olunan məqalələrin qəbulu aparılır.
Aİİ-nin təsis etdiyi Din Araşdırmaları Jurnalı Ali Attestasiya Komissiyasının elmi jurnallar qarşısında qoyduğu tələblərə və beynəlxalq standartlara uyğun şəkildə ildə iki dəfə nəşr olunur və yayımlanır. Əsasən, orijinal, əvvəllər heç bir nəşrdə dərc olunmayan və nəşrə təqdim edilməmiş araşdırmalar qəbul edilir.
Jurnala elmi dərəcəsi olan xarici ölkə və yerli alimlərin, o cümlədən doktorantların, həmçinin magistrantların məqalələri qəbul edilir.
Elmi nəşrə göndərilən və qəbul edilən məqalələr üçün heç bir ödəniş tələb olunmur. Jurnalda dərc olunacaq hər məqalə üçün DOI (Digital Object Identifier) təsisçi tərəfindən təmin edilir.
Məlumat üçün bildirək ki, jurnala göndərilən məqalələr anonimlik gözlənilərək redaksiya heyətində olan yerli və xarici alimlərin dəyərləndirilməsindən sonra dərc olunur.

Journal of Religious Studies announces call for papers for the next issue
The Journal of Religious Studies, founded by the Azerbaijan Institute of Theology (AIT), has announced call for papers for the next issue. Authors wishing to have their work published can register on the journal's official website (https://journal.ait.edu.az/), create a personal account and submit their research by September 30, 2024.
The Journal of Religious Studies welcomes articles that examine topics from theological, philosophical, historical, sociological, psychological, literary and other perspectives.
Published twice a year, the Journal of Religious Studies adheres to the requirements set by the Higher Attestation Commission for scientific journals as well as international standards. The journal primarily accepts original, previously unpublished and unsubmitted research.
The journal accepts articles from both foreign and local scholars with a scientific degree, including doctoral candidates and master's students.
There is no fee for articles submitted and accepted for publication. A DOI (Digital Object Identifier) will be provided by the founder for each article published in the journal.
Please note that articles submitted to the journal undergo evaluation by the editorial board, which consists of both local and foreign scholars, with a commitment to maintaining anonymity during the review process.