Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunda inşa müsabiqəsi keçirilib
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunda (Aİİ) tələbələr arasında 27 sentyabr – Anım Gününə həsr edilmiş inşa müsabiqəsi keçirilib.
Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himninin “Hüququndan keçən əsgər, hərə bir qəhrəman oldu” sözlərinə həsr olunmuş müsabiqədə qaliblər seçilib.
Müsabiqənin qalibləri mükafatlandırılıb, iştirakçılara diplom və təşəkkürnamələr təqdim edilib.
Qeyd edək ki, müsabiqənin keçirilməsində məqsəd 44 günlük Vətən müharibəsində Şanlı Qələbəmizin canlı şahidi olan gənclərə milli-mənəvi dəyərlərimizin aşılanması, onlarda vətənpərvərlik hissinin yüksəldilməsi, dövlətçilik, Vətənə sevgi hissinin daha da gücləndirilməsidir.

В Азербайджанском Институте Теологии состоялся конкурс сочинений
В Азербайджанском Институте Теологии (АИТ) прошел конкурс сочинений среди студентов, посвященный Дню памяти - 27 сентября.
Были определены победители конкурса, посвященного словам государственного гимна Азербайджанской Республики «Тысячи нас, павших в бою, защищавших землю свою» (“Hüququndan keçən əsgər, hərə bir qəhrəman oldu”).
Победители конкурса были награждены, а участникам были вручены дипломы и благодарственные письма.
Следует отметить, что целью конкурса является формирование национально-нравственных ценностей у молодёжи, ставшей свидетелем славной победы в 44-дневной войне, воспитание чувства патриотизма, государственности и любви к Родине.