Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunun kollektivi və tələbələri “Əsgərə məktub online” layihəsinə qoşulub
26 Oktyabr, 2020
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunun (Aİİ) kollektivi və tələbələri Qarabağda gedən döyüşlərdə iştirak edən hərbi qulluqçuların döyüş əzminin daha da artırılması məqsədilə “Əsgərə Məktub Online” layihəsinə qoşulub.
Məktublarda 27 sentyabrdan başlayan təxribata cavab olaraq keçirilən əks-hücum əməliyyatında Ordumuzun göstərdiyi şücaətlərdən bəhs edilib. Onların – əsgərlərimizin igidlikləri, qəhrəmanlıqları sayəsində işğal altında olan torpaqlarımızın qarış-qarış azad olunduğu qeyd olunub. Bu gün Vətən torpağının hər bir qarışı uğrunda öz canlarını fəda edən, ən yeni tarix yazan igidlərimizin ön cəbhədə ruh yüksəkliklərinin qorunub saxlanması, xalq olaraq bütövlükdə onların yanında olduğumuzu göstərmək üçün hər kəsin öz cəbhəsində əlindən gələni etdiyi vurğulanıb.
Qeyd edək ki, Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunun rəhbərliyi və əməkdaşları ölkəmizin ərazi bütövlüyü uğrunda mübarizə aparan Azərbaycan Ordusuna dəstək məqsədilə könüllü olaraq maaşlarının bir hissəsini Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin Yardım Fonduna ianə ediblər.

Коллектив и студенты Азербайджанского института теологии приняли участие в проекте «Письмо солдату онлайн»
26 Октября, 2020
Коллектив и студенты Азербайджанского института теологии приняли участие в проекте «Письмо солдату онлайн» с целью укрепления боевого духа военнослужащих, участвующих в боях за Карабах.
В письмах рассказывается о храбрости, проявленной Азербайджанской армией в операциях контрнаступления, проведенной в ответ на провокации, начатые 27 сентября. Здесь подчеркнуто, что оккупированные земли пядь за пядью освобождаются благодаря мужеству и отваге наших солдат. В письмах отмечается, что наши храбрецы, которые жертвуют жизнями ради каждой пяди Родины и пишут новую историю, не теряют энтузиазма на фронте, народ делает все возможное на своем фронте для оказания им поддержки.
Отметим, что руководство и сотрудники Азербайджанского института теологии добровольно перечислили часть своей зарплаты в Фонд помощи вооруженным силам Азербайджана с целью поддержки азербайджанской армии, сражающейся за восстановление территориальной целостности страны.