Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunda psixoloqla tələbələrin onlayn görüşü keçirilib
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunun (Aİİ) psixoloqu İlkin Kazımlının tələbələrlə onlayn görüşü təşkil olunub.
Görüş mövcud pandemiya dövründə dərslərin məsafədən keçirilməsi zamanı tələbələrdə yarana biləcək stress vəziyyətlərini araşdırıb ortadan qaldırmaq məqsədilə keçirilib.
İ.Kazımlı I kurs tələbələrinin dərslərin məsafədən təşkil olunması zamanı yarana biləcək çətinliklərin aradan qaldırılması ilə bağlı tövsiyələrini verib.
Psixoloq gənclərə bir sıra məsələlərin həllində soyuqqanlı olmağı, qarşılaşdıqları çətinlikləri təbii qəbul etməklə adiləşdirməyi tövsiyə edib. Bəzi problemlərin həllində psixoloji durumun köməklik göstərə biləcəyini də nəzərə çatdırıb.
Görüş zamanı tələbələr onları maraqlandıran sualları psixoloqa ünvanlayıblar.
Məlumat üçün bildirək ki, xüsusi karantin dövründə tələbələrin onlayn dərslərdə fəal iştirak etmələri, pandemiya zamanı stresdən uzaq qalmaq və xüsusi karantin rejiminə adaptasiya ilə bağlı problem yaşayan tələbələrlə psixoloqun mütəmadi olaraq onlayn görüşləri təşkil olunur. Həmçinin, İ.Kazımlı problemli tələbələrlə fərdi onlayn məsləhətləşmələr keçirir.

В Азербайджанском институте теологии прошла онлайн-встреча психолога со студентами
Организована онлайн-встреча психолога Азербайджанского института теологии (АИТ) Илькина Казымлы со студентами.
Цель встречи заключалась в выявлении и устранении потенциальных стрессовых состояний среди студентов при проведении дистанционных уроков в текущих условиях пандемии.
И.Казымлы дал советы в связи с устранением трудностей, которые могут возникнуть при проведении дистанционных уроков для студентов I курса.
Психолог порекомендовал студентам быть хладнокровными в решении ряда вопросов, естественно принимать встретившиеся проблемы и тем самым упрощать их. Он отметил, что может оказать психологическую поддержку в решении некоторых проблем.
В ходе встречи студенты задали психологу интересующие их вопросы.
Для информации сообщаем, что в период особого карантина регулярно проводятся онлайн-встречи психолога со студентами, сталкивающимися с трудностями в адаптации к особому режиму карантина, для обеспечения их активного участия на онлайн-уроках, предотвращения стресса. Также, И.Казымлы проводит онлайн консультации с проблемными студентами.