Aİİ heyəti tərəfindən Cəbrayıl rayonunun işğaldan azad olunmuş Cocuq Mərcanlı kəndində “Qarabağ Azərbaycandır!” lövhəsi açılıb
12 Noyabr, 2019
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutu Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin Soçidə “Valday” Beynəlxalq Diskussiya Klubunda çıxışı zamanı düşmənə cavab olaraq səsləndirdiyi “Qarabağ Azərbaycandır!” cümləsinin həkk olunduğu lövhə hazırlayıb.
Aİİ heyəti həmin lövhəni 9 noyabr 2019-cu il tarixdə Dövlət Bayrağı Günü münasibətilə Cəbrayıl rayonunun işğaldan azad olunmuş Cocuq Mərcanlı kəndinə səfər zamanı Şuşa şəhərindəki Gövhər Ağa məscidinin bənzəri olan kənd məscidinin önündə açıblar.
Qeyd edək ki, Aİİ kollektivi Cəbrayıl rayonunun işğaldan azad olunmuş Cocuq Mərcanlı kəndinə səfəri zamanı “Aprel şəhidlərinin xatirəsinə ucaldılmış abidə-kompleksi”ni, kənd məktəbini, burada inşa edilmiş Şuşa şəhərindəki Gövhər Ağa məscidinin bənzəri olan kənd məscidini ziyarət ediblər. Eyni zamanda, Cocuq Mərcanlı Mədəniyyət evində milli-vətənpərvərlik mövzusuna həsr edilmiş tədbir keçirilib.
Səfərin əsas məqsədi tələbələrdə vətənpərvərlik ruhunun gücləndirilməsi, gənclərin milli ruhda yetişməsi, milli təəssübkeşliyin, torpağa bağlılığın, dövlətə sevginin gücləndirilməsidir.

AIT delegation unfurled a banner that read “Karabakh is Azerbaijan!” in Jojug Marjanli village of Jabrayil district
12 November, 2019
Azerbaijan Institute of Theology has prepared a banner that read “Karabakh is Azerbaijan!”, a statement from President Mr. Ilham Aliyev’s speech at the plenary session of the Valdai International Discussion Club held in Sochi.
The AIT delegation unfurled the banner on November 9, 2019, in front of the village mosque, similar to Govhar Aga Mosque in Shusha during a visit to the occupied Jojug Marjanli village in Jabrayil district on the occasion of the National Flag Day.
During the visit to the occupied village of Jojug Marjanli in Jabrayil district, the AIT team visited the Memorial Complex in memory of the martyrs of April, the village school and mosque similar to Govhar Aga Mosque in Shusha. At the same time, an event dedicated to the theme of national patriotism was held in the House of Culture in Jojug Marjanli.
The visit aimed to strengthen students’ patriotic feelings, national spirit, love for the country and state.